صفحه اصلیاطلاع‌رسانیامنیت اطلاعاتنکاتی برای حفظ امنیت شما

ده نکته برای حفظ امنیت شما

10 نکته برای حفظ امنیت شما

در هنگام تغییر شماره تلفن همراه خود، حتماً شماره جدید را به بانک یا موسسه مالی مربوطه اطلاع دهید تا اطلاعات محرمانه‌ای که به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود به فرد دیگری ارسال نشود.

هیچ‌گاه اطلاعات شخصی خود را به افراد دیگر ندهید، حتی اگر قانونی به نظر برسد. ممکن است کلاه‌برداران از طریق تماس تلفنی، پیامک یا ایمیل از شما شماره‌حساب بانکی یا دیگر اطلاعات شخصی را درخواست نمایند. این مورد حتی زمانی که از لوگو بانک شما استفاده‌شده باشد، ممکن است کلاه‌برداری باشد.

کلمه عبور، محافظ دستگاه شماست. تنها 33% از کاربران بر روی دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل خود کلمه عبور قرار می‌دهند. زمانی که دستگاه این افراد در اختیار دیگران قرار بگیرد، اطلاعات شخصی آن‌ها حفظ می‌گردد.

استفاده از ارتباطات اینترنتی امن. هنگام استفاده از خدمات اینترنتی از امن بودن ارتباط خود مطمئن شوید. همچنین از امن بودن ارتباط از سمت بانک یعنی رمزنگاری شدن آن (Https) مطمئن شوید.

زمانی که دستگاه شما مورد سرقت قرار گرفت، این مورد را به بانک اطلاع دهید. همچنین پس از سرقت شدن دستگاه خود، کلمه عبور حساب بانکی خود را تغییر دهید.

به نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس اکتفا ننمایید. این نرم‌افزارها ممکن است تمامی موارد را در نظر نگیرند. برای مقابله با این مشکل می‌بایست نکات امنیتی در ارتباط با هر سرویس بانک را رعایت نمایید.

به‌طور مداوم حساب بانکی خود را بررسی نمایید. بررسی مداوم حساب می‌تواند از تقلب جلوگیری نماید. به‌طور مثال آخرین دسترسی به‌حساب و ریز تراکنش‌های مالی را بررسی نمایید.

مطمئن شوید ایمیل یا پیامک‌های حاوی اطلاعات شخصی را از دستگاه خود حذف نموده‌اید. اطلاعات شخصی ذخیره‌شده در دستگاه شما، می‌تواند موجب به خطر افتادن حساب بانکی شما گردد.

امکان دارد تعداد زیادی نرم‌افزار مشابه با نرم‌افزار اصلی منتشرشده توسط بانک، وجود داشته باشد. برای دریافت نرم‌افزار‌های اصلی به وب‌سایت بانک مراجعه نمایید.

از خدمات هشدار تلفن همراه استفاده کنید. هشدارهای ارسال‌شده به تلفن همراه شما، بهترین راه برای جلوگیری از تقلب و سوءاستفاده از حساب بانکی شماست.